Згідно перспективного плану об’єднання, який був розроблений і прийнятий відповідними державними органами, були проведенні зустрічі з мешканцями населених пунктів, засідання виконкомів та ініціативних груп, перемовини між сільськими головами. Крім того були проаналізовані фінансові питання. Адже об’єднані громади отримають весь спектр повноважень та фінансових ресурсів, що їх наразі уже мають міста обласного значення, зокрема зарахування 60% ПДФО на власні повноваження, зарахування до місцевих бюджетів 10% податку на прибуток підприємств, акцизного податку, 80% замість 35% екологічного податку, прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом (зараз прямі відносини мають лише області, райони, міста обласного значення ), державні субвенції. Об'єднавшись, об’єднані громади отримають великі кошти згідно законодавства України в плані децентралізації влади. І тоді вони самі зможуть вирішувати коли і що робити. Наприклад: сьогодні робимо дороги, завтра – школи.
Логіка цих змін полягає в тому, що податки, які передаються на місця, дозволяють збільшити місцеві бюджети, а громади уже матимуть право питати у свого керівництва, як ті розпоряджаються додатковими ресурсами.
Але справа не тільки в цьому! Якщо громада левову частину податків, які створюються на її території, залишає в себе, а не відсилає у Київ, у неї з’являється стимул заробляти більше. Так громади стають активними учасниками економічного життя у країні.
Щодо додаткового фінансування, то тут слід наголосити, що був прийнятий також Закон України «Про засади державної регіональної політики». Держава вперше наповнила Державний фонд регіонального розвитку, передбачивши у ньому 3 млрд. гривень для об’єднаних громад.
Наразі хочеться подякувати усім сільським громадам, які перейнялись даним питанням і об’єднались у територіальну громаду з центром у с.Судилків. Побажаємо їм використати усі можливі засоби розвитку, щоб зробити своє життя кращим.
Немає коментарів:
Дописати коментар