четвер, 3 вересня 2015 р.

ЯК ЖИТИ ДАЛІ, АБО ПЕРЕДІСТОРІЯ ПОДІЙ, ЯКІ ВІДБУВАЛИСЯ В СУДИЛКОВІ.


            Мабуть прийшов той час, коли треба розповісти всю передісторію всього того, що останнім часом відбувалось на території Судилківської сільської ради.
            Почну з того, що в Судилківський сільський раді з’явилися кошти, громадські кошти, більше мільйона гривень.  Перед керівництвом сільської ради постало питання засвоїти ці кошти до кінця фінансового року на користь мешканців  Судилківської громади,  інакше  всі кошти опинилися б в державному кошику країни, згідно вимогам бюджетного кодексу держави.
Так як, дошкільний навчальний заклад «Колосок» знаходиться на балансі  Судилківської сільської ради, то було прийняте рішення про виділення коштів на ремонт даху дитсадка  і заміну вікон.  Для цього треба було знайти підрядчиків, які б виконали всі ці роботи. Правильно б було провести з боку в.о. сільської голови Тетяни Котик конкурс на даний підряд, виявити переможця і насолоджуватись результатами  виконаних робіт. Але стислий термін (всі роботи повинні закінчитись до Дня Незалежності України) піджимав в доцільності проведення конкурсу .
В.о. сільської голови своїм рішенням надає цей підряд фірмі зі Староконстантинова. Фірма на об’єкт привезла своїх працівників та обладнання, взялася до виконання підряду згідно договору з Судилківської сільської ради. Місцеві підприємці побачили, що вони залишились без даного підряду, без заробітку, почали вести своє розслідування. Коли вони хотіли надавити на  в.о. сільської голови, то отримали від більшості депутатів  Судилківської сільської ради відсіч. Депутати Судилківської сільської ради, її більшість, підтримала рішення в.о. сільського голови.  Тоді місцеві підприємці розпочали  «наступ» на завідуючу дитсадка Андрощук Л.І., вона є депутатом  Судилківської сільської ради і входить до її більшості. І цей «наступ» розпочали з районного управління освіти. Підкинули від свого депутата Шепетівської районної ради дезінформацію про розкрадання громадських коштів Шепетівському  рай управління освіти. В управління освіти за це ухватилися, бо їм треба на посаду завідуючої дитсадка «Колосок» поставити свою людину і розпочалась вся ця історія з Андрощук Л.І., яка в попередніх статтях була освітлена.


Із цієї історії про підряд від Судилківської сільської ради напрошуються наступні висновки.
Перше – будь-який підряд за кошти  Судилківської сільської ради повинен проводитись відкрито з доступом кожного депутата  Судилківської сільської ради до первинних договірних та бухгалтерських документів.  Конкурс на підряд повинний бути і за спрощеною процедурою - швидко та раціонально.
Друге -  має бути прописаний сільською радою алгоритм проведення таких конкурсів, де чітко крок за кроком повинні розписуватись всі дії для отримання підряду. Зазначу, що одним із кроків алгоритму - крок по регламентуванню використання громадських коштів підприємством чи підприємцем, після отримання оплати за виконані роботи. Наприклад: на оплату праці  працівникам, які безпосередньо виконували всі ці роботи підприємство чи підприємець повинний заплатити 20 відсотків від суми договору на підряд. Рахуйте самі, підписаний договір на підряд на суму 350000 гривень.            20 відсотків це 70000 гривень – які остаточно отримають робітники, які виконували підряд і з яких будуть сплачені всі податки по зарплаті, які знову прийдуть в бюджет сільської ради. Цим пунктом в загальному алгоритмі отримання підряду будь-яка сільська рада дає можливість для своїх мешканців і, одночасно, працівникам тих підприємств чи підприємців заробляти пристойні зарплати, тобто збагачувати населення нашої громади.  У випадку не виконання регламентування використання громадських коштів підприємством чи підприємцем фіскальні органи держави приймають відповідні дії, тобто штрафують на користь держави, з долею повернення коштів на користь сільської громади.
Трете – зараз при проведенні конкурсів чи тендерів за якість проведених робіт по суті ніхто не відповідає. І як оцінити якість робіт, які відбулися за які сільська рада оплатила громадські кошти? На мою думку, ми зараз всі живемо в такий час, коли треба завчасно думати  про ціну і якість. Можливо треба дорожче заплатити, щоб отримати якісний продукт. Іншими словами: «ми не настільки з вами багаті, щоб купляти дешеві речі», «скупий платить двічі». Для цього потрібно перестраховувати свої дії, тобто страхувати будь-які підряди, виконані роботи, дахи, вікна, тротуари, дороги і таке інше у страхових компаніях. І у випадку , якщо  вітром зірве шиферину на даху, чи, не дай Боже, балка на даху передчасно згниє і дах обвалиться, тоді приходять на допомогу сільський громаді страхові компанії, які надають кошти за збитки і наказують кривдників. 


І тоді ринок в цілому по наданню будь-яких послуг сільським радам зросте в якості і знизиться в ціні. Боротьба за отримання підряду буде проходити цивілізовано, з оцінюванням своїх можливостей і в спокійному руслі. Тоді і наступить порядок в сільських радах при засвоєні громадських коштів на користь мешканців   Судилківської  громади.


Немає коментарів:

Дописати коментар