Одним з важливих елементів адміністративно-територіальної реформи, яка проводиться за ініціативою Президента України, є передача повноважень від центральних органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування.
У Хмельницький області для цього мають намір створити 54 нових територіальних громад. 13 серпня Хмельницька обласна рада вже затвердила утворення 23 територіальних громад і призначила у них перші вибори на 25 жовтня цього року. Всі інші території, які ще не встигли об'єднатися ідуть на вибори 25 жовтня по старому законодавчому праву.
Різниця між новими територіальними громадами та старими аміністративними територіями полягає в тому,
що нові територіальні громади фінансуються по повній програмі, згідно реформаторским законам України. А старі аміністративні території залишають на дотації тільки по оплаті зарплати адмінпрацівникам і чекають змін до Конституції України, що до децентралізації.
12 серпня у селах Городище, Мокіївці, Хролин та Полянах відбулися громадські слухання теперішніх сільских рад, а саме представників сіл Городищенської, Серединецької , Мокіївської, Вовківецької, Хролінської, Великорішнівської сільских рад та представників сіл Новичівської сільскої ради в селі Поляни.
Саме ці сільськи ради разом з Судилківською повинні створити Судилківську територіальну громаду. І після створення територіальної громади передбачається на цій території провести позачергові вибори до кінця цього року у віконавчі органи Судилківської територіальної громади. Чому до кінця цього року? Тому щоб з початку нового фінансового року отримати повний пакет фінансування на розвиток громади.
На громадських слуханнях були присутні працівники райдержадміністрації, представники ініциативної групи від Судилківської сільскої ради, яку очолювала секретар Судилківської сільської ради Тетяна Котик, депутат Судилківської сільської ради Микола Ханич, місцевий активіст Одудько Геннадій, та представник Хмельницького Офісу реформ Наталія Рохова.
Кожні громадськи слухання в цих селах починалися з подання об'єктивної інформації про об'єднання громад від Наталії Рохової, яка вказувала на переваги об'єднання громад, зокрема, про переваги створення Судилківської територіальної громади. Вся інформація про що вона говорила знаходиться в архиві блогу (справа).
Більшисть з розумінням ставилась до поданної інформацїї і позитивно оцінювало об'єднання. Але були і такі (в основному, люди пенсійного віку), яким ця реформа не зрозуміла.
Головне всі розуміють, що всім нам потрібні зміни. Це Революція Гідності розпочала зміни, за які НЕБЕСНА СОТНЯ віддала своє життя і зараз на сході країни за все це наші побратими вмирають, захищаючись від відомого нам агресора. Під лежачий камінь вода не біжить. Так треба робити зміни, і вони починаються з адміністративно-територіальної реформи, з децентралізації, з самоорганізації. На цьому базується державотворення нашої країни України.
Звичайно, утвориться єдина територіальна громада з адміністративним центром у с.Судилків. По останнім данним, вже бажають увійти в майбутню Судилківську територіальну громаду Плеснянська та Пліщинська сільскі ради, бо Шепетівська територіальна міська громада їм в об'єднані відмовила.
На сьогодні одним з основних документів, який регулює процес добровільного об’єднання територіальних громад є «Методика формування спроможних територіальних громад», затверджена Постановою КМУ № 214 від 8 квітня 2015 року. В «Методиці…» чітко прописані етапи (шляхи) формування спроможних територіальних громад.
Шановні мешканці майбутньої Судилківської територіальної громади все в Вашому житті буде добре. В це зараз, як ніколи треба вірити. А віра у нас у всіх є, бо в БОГА ми всі віримо. Чому в ЦЕ ми не повірим?
Немає коментарів:
Дописати коментар